ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 2313261
*
nr 231 3261
Pigtittare
Vitmålad
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 april 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 17:05:10
1
Vinnande bud
14/4 15:31:42
2
150 kr
14/4 15:32:19
2
200 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar vitmålad
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
-
5388 Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43
-
1017 Spegel
Rokoko, fd spegellampett, 60x27 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:37
*
Pigtittare
nr 231 3261
Pigtittare
Vitmålad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 april 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 17:05:10 | 1 | Vinnande bud |
14/4 15:31:42 | 2 | 150 kr |
14/4 15:32:19 | 2 | 200 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar vitmålad
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55 -
5388 Spegel
Rödbetsad. Höjd: 130 cm. Bredd: 90 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:43 -
1017 Spegel
Rokoko, fd spegellampett, 60x27 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:37